Dieta Sport

Dieta Sportowa jest elementem dietetyki specjalizowanej, która celuje w najlepsze utrzymanie masy mięśniowej w połączeniu z jej rozwojem przez dostarczenie odpowiedniej ilości nie tylko kalorii, ale również odpowiednich proporcji makroskładników tak, aby zapewnić maksymalne możliwości treningowe w połączeniu z regeneracją. Głównym celem diety sportowej jest zwiększenie lub utrzymanie wypracowanej masy mięśniowej przy możliwie najlepszej optymalizacji sylwetki, oraz redukcji tkanki tłuszczowej pod warunkiem wybrania odpowiedniej kaloryki w diecie.

Zalety:

· Wysokobiałkowa dieta opracowana na podstawie badań

· Optymalna ilość węglowodanów w dobrych stosunkach między złożonymi, a prostymi

· Profil tłuszczu skomponowany tak, aby wspomagał pracę układu krwionośnego, oraz wątroby

· Posiłki o wysokiej gęstości odżywczej wraz z lekką kolacją bazującą na ładowaniu węglowodanowym

· Tylko kolacja jest posiłkiem stałym, pozostałe 3 posiłki można rotować

Rodzaj diety nie wymaga dodatkowej suplementacji białkiem lub tzw. Shake’a potreningowego

Dla kogo jest ta dieta?

W zależności od oczekiwań:

· zwiększenie masy mięśniowej – wybrać na początek ilość kalorii możliwie równą, którą pokazał kalkulator

· redukcja tkanki tłuszczowej – wybrać na początek ilość kalorii możliwie mniejszą o 200-300, od tej, którą pokazuje kalkulator

Należy wybrać odpowiednią ilość kalorii. Najlepiej użyć do tego jednego z kalkulatorów dostępnych w internecie, np.: https://potreningu.pl/calculators/bmr

Podstawą dla:

· mało aktywnego mężczyzny, wzrost 180cm, pracującego za biurkiem, w wieku lat 20, ważącego 70kg, podstawą diety będzie około 2400-2500kcal.

· kobiety uprawiającej sport 2-3 razy w tygodniu, wzrost 160cm, ale pracującej w małej aktywności fizycznej, ważącej 60kg, w wieku lat 30, będzie to 1900-2100kcal.

Menu: link

Wyczyść

Pozostałe diety